ATATÜRK SAYFALARI

http://www.tsk.mil.tr/anitkabir/index.html :Bu site Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yattığı yer olan anıtkabir ile ilgili düşünce ve içeriği ile ilgili ayrıntılı açıklama içermektedir.
http://www.basbakanlik.gov.tr/ataturk/ataturk.htm :Bu site gündemle ilgili anayasa,e devlet uygulamaları,basın toplantılarıve Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bilgileri içermektedir.
http://www.ataturkiye.com :Bu sitede Atatürk ile ilgili bilgiler içindekiler şeklinde başlık ve alt başlıklarla düzenlenmiştir..
http://www.ataturk.com :Bu site Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bilgilerin ingilizce açıklamalarıyla birlikte 2002 seçimleri ile ilgili site bulundurmaktadır.
http://www.mfa.gov.tr/grupe/ea/ea001.htm :Bu site Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bilgilerin tamamen ingilizce açıklamalarını ve şimdiye kadar yaşamış Türk Cumhurbaşkanlarını görüntüler.
http://www.designhouse.net/turkiye/ataturk.html :Bu sitenin ana sayfasında Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı ile ilgili kısa bir bilgi ve diğer bağlantılarda partiler üzerine birtakım bilgiler içermektedir.
http://www.gazi.edu.tr/ataturk.html :Bu site Atatürk'ün yaptığı sosyal reformlar,kadının statüsü ve unesco ile ilgili bilgileri ingilizce metin olarak içermektedir.
http://www.turkishnews.com/Ataturk :Bu site Atatürk ile ilgili bilgilerin İngilizce ve Türkçe olrak iki ayrı şekilde açıklamasını ve nutuk ile ilgili bilgilerin başlıklar halinde listesini içerir.Bu başlıkların içeriğinede tekrar ulaşmak mümkün..
http://www.mkutup.gov.tr/ataturk.html :Bu site ile milli kütüphanenin ana sayfasından İngilizce ve Türkçe olarak Atatürk ile ilgili bilgilere ulaşabilmekteyiz.
http://ataturk.turkiye.org : Bu site Atatürk kütüphanesi şeklindedir.Mustafa Kemal'in nutuk ve gençliğe hitabesinin sesli olarak yayınını içerir.
http://www.ada.net.tr/ataturk :Türkçe ve İngilizce fotoğraflarla Mustafa Kemal Atatürk'ü tanıtır.
http://www.po.metu.edu.tr/ataturk/: Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili açıklamaları İngilizce olararak belirtir.
http://home.egenet.com.tr/~ataturk/index.html:Bu site diğerlerinden farklı olarak, Atatürk ile ilgili web adreslerini içerir.
http://www.add.org.tr/ :Bu site Atatürk düşünce derneğinin kuruluşu,çalışmaları,Mustafa Kemal için yazılanları,şiirleri kısaca her türlü bilginin barındığı bir web sitesidir.
http://www.egemenlik-ulusundur.org/icindeki.htm :Bu site egemenlik ulusundur başlıklı bir sitedir.Kullanıcılar tarafından devlet yönetimi ile ilgili eleştirilerin yapıldığı ve bunların iletildiği,Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bilgilerin bulunduğu bir sitedir.
http://www.kurtulussavasi.org/ :Bu site 1.Dünya Savaşı,kongreler,Savaşlar ve antlaşmaları,Kurtuluş savaşı ile ilgili bilgileri içermektedir.
http://ataturk.adu.edu.tr/ :Bu site Adnan Menderes Üniversitesi tarafından Atatürk'ün hayatı,fotoğrafları, 10.yıl nutku,gençliğe hitabesi, özdeyişleri,devrimleri,e-mail servisini içermektedir.
http://www.columbia.edu/cu/tsa/ata/ata.html:Bu site ingilizce metinlerle Mustafa Kemal Atatürk hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir sitedir.

Bu sayfa Nuray Çetin
tarafından hazırlanmıştır