Araştırma merkezleri:
Araştırma Merkezinin kütüphanesi, Türk Dili, dilbilim, Türk ve dünya yazını, ana dili eğitimi, vb. konularında üçbini aşkın eserden oluşmaktadır.
Atatürk kitaplığı  Kütüphane Giriş ve Başvuru Bölümü Oturma Salonuna Geçiş Bölümü Ayın Kitapları Sergisi Bölümü  fotoğraf Bölümü Çocuk Kitaplığı gibi bölümlerinden oluşmaktadır.
Kütüphane koleksiyonu başta DİE yayınları olmak üzere ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşların kitap, doküman, süreli yayın ve CD türündeki kaynaklardan oluşmaktadır.
TRT kütüphanesinde, 2842 Coğrafya ve Tarih, 301 Dil ve Dilbilim, 524 Din, 368 Doğal Bilimler, 5547 Edebiyat ve Retorik, 1050 Felsefe ve Psikoloji, 882 Genel Konular, 1971 Sanat, 2249 Teknoloji, 6157 Toplum Bilimleri kaynağı mevcuttur.
Başlangıçtan Günümüze Türk Dünyası Tarihi ile alakalı çok sayıda kitaba dergiye ve CD ye ulaşılabilir.
Akademik Araştırmalar Merkezi kütüphane'sinde, 18 farklı dil ve lehçede şimdilik 20 bine yakın kitap ve dergi bulunmaktadır. Kitapların 2600'den fazlasını sitemizde sorgulayabilirsiniz.
Devlet planlama teşkilatının sayfasında yapacağınız arama ile girdiğiniz kavram ile alakalı geniş dökümana ulaşabilirsiniz.
İslam Ansiklopedisinin hazırlanması sırasında
ihtiyaç duyulacak kitap ve dergileri toplamak ve bunları ilim
aleminin istifadesine sunmak amacı ile kurulmuştur.
Kütüphanemiz; bankacılık mesleğinin gelişimine katkıda bulunmak, sektöre yönelik güncel yerli ve yabancı yayınları sağlamak ve bunu çağdaş kütüphanecilik anlayışına uygun biçimde organize ederek kullanıcılarına sunmaktadır.
Türkiye'de bilgi toplumu yaratmak, özellikle genç neslin, bilime, bilimsel düşünceye, gelişen teknolojilere yönelmesine,   bilgi, beceri ve üretim yeteneklerinin gelişmesine aktif eğitim ve öğretim ile katkıda bulunacak eserlere ulaşılabilir.
Devlet arşivleri genel müdürlüğünün kütüphanesinde Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi arşiv malzemelerine ait kataloglar hizmetinizdedir.
Kütüphanede demokratikleşme programı çerçevesinde yayınlanan kitapların yanı sıra ekonomik ve sosyal içerikli kitaplar edinilebilir.
Stratejik Analiz, Avrasya Dosyası, Jeoekonomi dergilerine katkısı olan
Stratejik Araştırma Raporları ve Stratejik İnceleme Raporları hazırlar.

GERİ


Web tasarımcısı: Sedat SAKARYA
Web:http://ogrenci.hacettepe.edu.tr/~b0343895/index.html E-Posta: b0343895@hacettepe.edu.tr
Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü   06532, Beytepe - ANKARA

İdeal Çözünürlük: 1024 x 768

Son Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2004