HAVA DURUMU
 
 
      ANKARA     ANKARA

ÖZGEÇMİŞ...

       Ortaokul ve Lise öğrenimini Aydın İlinin Nazilli ve Bozdoğan İlçelerinde 1980 yılında tamamladı. Lise öğrenimi sorası 1 yıl süre ile vekil öğretmenlik yaptı.
       1982 ile 1987 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Bölümü Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalında lisans eğitim ve öğretimini tamamladı.
 1988 yılında mezun olduğu bölümde, Araştırma Görevlisi (Asistan) olarak çalışmaya başladı. 1990 yılında DAAD´nin bursu ile iki aylık dil kursuna Almanya´ya gönderildi. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. 1996 yılında Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü zooloji alanında doktorasını tamamlamak üzere iken, Yök-Dünya Bankası- Milli Eğitimi Geliştirme Projesinin burs sınavını kazanarak Almanya´ya doktora çalışmasına gönderildi. 2000 yılının Ağustos ayında da Biyoloji ve Çevre Eğitimi alanındaki doktorasını Justus-Liebig Üniversitesinde tamamlayarak Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalında göreve başlamış ve aynı yerde görevine devam etmektedir.
     

Sinan Erten 'in kişisel fotoğraf gelerisi için tıklayınız...