HAKKIMDA / ÇALIŞMALAR


HUBAG Hareket Analizi YazılımıMATLAB ortamında çalışan HUBAG Hareket Analizi Yazılımının 1.0 versiyonunun oluşturulmasında (Trim Modülü) çalışmış, "4. Ulusal Biyomekanik Kongresi"'nde sözel bildiri olarak da sunulmuş olan bu versiyonunun ardından projeden ayrılmıştır. HUBAG geliştirilen 2.0 versiyonu ile Hacettepe Teknokent 2008 Proje Yarışmasında "FEN BİLİMLERİ VE MÜHENDİSLİK" alanında birinci olmuştur.
İvmeye Bağlı Kuvvet HesabıBiceps Curl hareketi sırasında ivmeye bağlı olarak kaldırılan ağırlığa uygulanan kuvvet (Teldeki Gerilim Kuvveti) MATLAB yazılımı ile hesaplanması.
PKAM - POLAR Kalp Atım MonitörüPKAM yazılımı POLAR firmasının ürettiği kalp atım monitörlerinin oluşturduğu dosyaları (HRM) okuyarak kalp atım verilerini MATLAB programına aktarma imkanı sağlayan bir yazılımdır. Aktarılan verilerin tümüne yada yalnızca bir evreye ara doldurma, aşırı değerleri silme veya butterworth filtre uygulama imkanı sunmaktadır. Filtrelenmiş olan yeni veriler de csv dosyası olarak bilgisayara kaydedilebilmektedir.
Programlanabilir Sesli Tempo ÜreticiProgramlanabilir Sesli Tempo Üretici, Shuttle Run Testi veya Conconi Testi gibi belirli bir parkur üzerinde verilen sinyallerle temposu ayarlanan ve artan hızla parkurun tekrarına dayanan testlere uygun olarak programlanarak ölçüm sinyallerini üreten MATLAB yazılımıdır.